Sanatoryjne życie w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to jedna z popularniejszych miejscowości uzdrowiskowych na mapie Polski. Górski kurort o klimacie przypominającym ten panujący w Alpach, posiadający bogactwo wód leczniczych, jest wiodącym ośrodkiem w leczeniu wielu schorzeń i chorób. Pierwsze zakłady lecznicze powstały tu na początku XIX wielu. Dziś po trudnym okresie powojennym Krynica-Zdrój znów chce być jednym najlepszych ośrodków wczasowo-uzdrowiskowych w Polsce. W Krynicy-Zdrój leczy się wiele dolegliwości, w tym choroby układu moczowego i choroby kobiece. Poza tym pacjentami tamtejszych zakładów leczniczych są osoby z zaburzeniami przemiany materii, cukrzycą i otyłością. Do Krynicy przyjeżdżają także kuracjusze potrzebujący pomocy w kwestiach zwyrodnień czy chorób metabolicznych stawów. Wody lecznicze wydobywane z krynickich źródeł leczą schorzenia układu pokarmowego i układu moczowego.

Poza kompleksową obsługą w zakładach leczniczych i szpitalach sanatoryjnych, kuracjusze przebywający w te górskiej miejscowości mają do dyspozycji całą gamę atrakcji. Znajduje się tu wiele obiektów rekreacyjno-sportowych, takich jak korty tenisowe, baseny, trasy rowerowe i szlaki piesze o różnym stopniu trudności. Miłośnicy sportów zimowych nie mogą chyba wymarzyć sobie lepszego ośrodka sanatoryjnego niż Krynica. Znajduje się tu bowiem kilka ośrodków narciarskich, wyciągów oraz tras biegowych. Nie można zapomnieć o lodowiskach i torach saneczkarskich. Krynica jest uważana za kolebkę polskiego saneczkarstwa. Nieco mniej aktywni kuracjusze mogą spacerować alejkami parków zdrojowych lub wybrać się na wycieczkę na szczyt Jaworzyny Krynickiej, na którą kursuje największa i najdłuższa gondolowa kolej w Polsce.

Krynica poza sowim sanatoryjno-sportowym obliczem posiada także artystyczną stronę. Koncerty, festiwale i recitale, a także wystawy i spotkania artystyczne – to niemal codzienne wydarzenia artystyczne w Krynicy.

Krynica-Zdrój jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: “noclegi Krynica-Zdrój meteor” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.