Największe atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka jest pięknym, starym i zabytkowym miastem położonym na wysokim brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej. Do dnia dzisiejszego zachowały się tam trzy średniowieczne bramy miejskie: Kłodzka, Wodna i Rycerska. Zaledwie 7 kilometrów od Bystrzycy znajduje się uzdrowisko Długopole-Zdrój. Wybierając to miasto jako cel naszego urlopu mamy gwarancję udanego wypoczynku. Niezależnie od tego, jaki rodzaj odpoczynku preferujemy, tutaj możemy znaleźć wszystko – ciekawe zabytki, sięgające czasów średniowiecznych, muzea a także nowoczesne rozrywki, typowe dla wielkich miast. Jednocześnie jest to miasto ciche i spokojne.

Amatorów sportów i rekreacji na pewno latem zainteresuje basen kąpielowy i stadion miejski, na którym można rozgrywać przeróżne mecze. W pobliskiej wsi Młoty znajduje się atrakcyjny obiekt z parkingiem, kortem tenisowym i wszystkim tym czego potrzeba, aby atrakcyjnie spędzić czas.

Turystyczną atrakcją miasta są także podziemne trasy. Długie komory i korytarze, które kiedyś były częścią więzienia znajdującego się pod miastem. Można również zwiedzić podziemia biblioteki miejskiej. Bystrzyca Kłodzka jest bardzo ciekawym miastem, chociaż można odnieść wrażenie, że trochę zaniedbanym. A może właśnie dzięki temu odczuwa się tutaj ten klimat, charakterystyczny dla starych miast. Zaledwie 15 kilometrów stąd znajduje się czeska granica. Można w wolnym czasie wybrać się z wizytą do naszych sąsiadów. Miasto to można śmiało potraktować jako bazę wypadową do sąsiednich wiosek i miasteczek. W okolicach możemy zobaczyć wodospad Wilczki, zamek na Skale w Trzebieszowicach, zalew w Starej Morawie, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie i wiele innych ciekawych miejsc, których zwiedzenie umili nam pobyt w Bystrzycy Kłodzkiej. Miasto organizuje również wiele ciekawych imprez, między innymi koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, przeróżne wystawy, wernisaże i przeglądy. Niektóre z imprez, na przykład Bystrzycka Majówka Europejska czy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, mają charakter cykliczny.

Bystrzyca Kłodzka jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Doskonała baza noclegowa przyjmuje co roku masy turystów. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: “noclegi Bystrzyca Kłodzka”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.