Jak aktywnie spędzić czas w Nowym Sączu?

Wolne to czas, w którym zdecydowana większość osób pragnie przede wszystkim odpocząć, jednak niektórym turystom zależy na tym, aby spędzić urlop w aktywny sposób. Na szczęście w przypadku Nowego Sącza o atrakcje dla aktywnych turystów nie ma się co martwić, ponieważ miasto to posiada naprawdę bardzo bogatą ofertę nie tylko dla turystów, ale również dla okolicznych mieszkańców. Zarezerwujmy więc noclegi i wybierzmy się tam na wakacyjny urlop.

Zdecydowana większość osób prowadzi niestety siedzący tryb życia, co oczywiście wpływa bardzo niekorzystnie na stan zdrowia. Z tego właśnie względu warto w czasie urlopu połączyć przyjemne z pożytecznym. Zwiedzanie lokalnych zabytków czy też atrakcyjnych miejsc z pewnością będzie ciekawe, jednak warto również postawić na nieco bardziej aktywny wypoczynek. Co zatem można robić w Nowym Sączu?

Zarówno położenie, jak i klimat miasta pozwalają na uprawianie różnych sportów. Jeśli chodzi o amatorów klubów fitness oraz siłowni, to mają oni do dyspozycji wiele niezwykle ciekawych obiektów, z których oczywiście mogą skorzystać, jednak za drobną opłatą. Zwolennicy jazdy na rowerze oraz pieszych wycieczek mogą natomiast liczyć na wiele bardzo ciekawych ścieżek oraz szlaków, którymi warto się wybrać nie tylko po to, aby miło spędzić czas, ale również po to, aby podziwiać przepiękne widoki rozciągające się ponad horyzontem. Zwolennicy sportów ekstremalnych również powinni znaleźć coś dla siebie. Na co jednak warto się zdecydować?
Tym którym nie wystarczy sama wizyta w Nowym Sączu polecamy wybrać się przy okazji na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Wróćmy jednak do pomysłów na spędzanie wolnego czasu w Nowym Sączu. Ciekawym pomysłem może być np. ścianka wspinaczkowa czy też lokalna strzelnica. Wybierając się jednak do Nowego Sącza wraz z grupą znajomych warto postawić na laserowy paintball, który z pewnością okaże się świetnym pomysłem na spędzenie czasu w tym mieście. Dużą ciekawostką dotyczącą tego miasta jest również fakt, iż w Nowym Sączu znajduje się skate park, z którego mogą korzystać nie tylko zwolennicy jazdy na rolkach czy desce, ale również osoby preferujące jazdę na rowerze.

Nowy Sącz posiada bardzo bogatą ofertę przeznaczoną dla osób, którym zależy przede wszystkim na aktywnym spędzeniu wakacji. Liczne szlaki rowerowe i piesze, skate park, ścianki wspinaczkowe to jedynie niewielka część tego, co miasto ma do zaoferowania. Chcąc skorzystać z wszystkich tych atrakcji warto do tego miasta wybrać się najlepiej w sezonie letnim, jednak należy liczyć się w tym czasie z napływem wielu turystów.